کد خبر: 42356
تاریخ انتشار: یکشنبه, 06 مهر 1399 - 06:49

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

نشست تخصصی کمیته کتابخانه‌های عمومی ایفلا برگزار می‌شود

منبع : لیزنا
مسئول کمیته روابط بین الملل انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در نشست تخصصی کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا سخنرانی خواهد کرد.
نشست تخصصی کمیته کتابخانه‌های عمومی ایفلا برگزار می‌شود

به گزارش لیزنا، نشست تخصصی کمیته کتابخانه‌های عمومی ایفلا ۳۰سپتامبر ۲۰۲۰ (چهارشنبه 9 مهر ۹۹) ساعت ۱۵:۳۰ برگزار خواهد شد. در اعلانیه این خبر از سوی ایفلا آمده است: ما می‌خواهیم کتابداران کتابخانه‌های عمومی به ما ملحق شوند و کمک کنند که بدانیم برای توسعۀ استانداردهای کتابخانه‌های عمومی‌ چه چیزهایی اهمیت دارد. همچنین در این جلسه، شما را از آن چه در بیانیۀ کتابخانه‌های عمومی ایفلا/یونسکو در جریان است و همچنین درباره جایزۀ کتابخانۀ عمومی سال مطلع خواهیم کرد.
ما می‌دانیم که همۀ کتابخانه‌های عمومی در سراسر جهان با مسئلۀ کووید ۱۹ مواجه شده‌اند. برای پاسخ به این پرسش که چگونه خدماتمان را با حفظ ایمنی کارمندان و اعضای کتابخانه‌مان ارائه کنیم، در این جلسه پنل سخنرانانی را ترتیب داده‌ایم تا به ما دربارۀ واکنش کتابخانه‌های عمومی کشورشان بگویند.
کارول استامپ (Carol Stump) [کتابدار ارشد و رئیس بخش ارتباطات کتابخانه های عمومی انگلستان، مارتین کونیک (Martin Memet Konick) مدیر کتابخانه‌های انگلهولم، فاطمه پازوکی، مسئول کمیته روابط بین‌الملل انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و سندر کمپن (Sander van Kempen) [مشاور ارشد کتابخانه‌های عمومی کتابخانه‌ ملی هلند در این نشست سخنرانی خواهند کرد.
حضور برای تمام علاقه‌مندان به مباحث مرتبط با کتابخانه های عمومی از طریق نشانی امکان‌پذیر است و علاقه‌مندان بهتر است پیش از برگزاری جلسه ثبت نام کنند.