کد خبر: 44400
تاریخ انتشار: شنبه, 03 مهر 1400 - 14:24

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

برنامه‌های فرهنگسرای سرو در هفته دفاع مقدس:

معرفی راویان فتح و عکاسان جنگ در هفته دفاع مقدس

منبع : روابط عمومی فرهنگسرای سرو
نمایشگاه کتاب و عکس دفاع مقدس همراه با ایستگاه رادیویی آن در اولین روز از هفته دفاع مقدس افتتاح شد.
معرفی راویان فتح و عکاسان جنگ در هفته دفاع مقدس

به گزارش لیزنا، همزمان با هفته دفاع مقدس، فرهنگسرای سرو ویژه برنامه‌های متنوعی را برای پاسداشت شهدای دفاع مقدس و زنده نگه داشتن روحیه اثیار و شهادت برگزار می‌کند. در ذیل این برنامه‌ها معرفی شده است.

روایتی متفاوت از همبستگی مسجد و جبهه در «یار مقدس»

«یار مقدس» ویژه برنامه فرهنگسرای سرو در هفته دفاع مقدس است که با هدف یادآوری همبستگی و وحدت بی‌نظیری که در آن ایام میان مردم حاکم بوده است، برگزار می‌شود. این برنامه به بازخوانی نقش محوری مساجد در هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد.

«یار مقدس» با محوریت تولید پوستر و عکش نوشته بوده و فعالیت‌های مساجد در دوران 8 سال دفاع مقدس را بازخوانی می‌کند. این تولیدات در فضای مجازی منتشر می‌شود.

دستاوردهای ارتش در نمایشگاهی به نمایش درمی‌آید

نمایشگاه کتاب و عکس دفاع مقدس همراه با ایستگاه رادیویی آن در اولین روز از هفته دفاع مقدس افتتاح شد. این نمایشگاه تا پایان هفته دفاع مقدس میزبان علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت واقع در خیابان فاطمی، خیابان سیدخت پیاده رو سازمان مهندسی ارتش است.

در این نمایشگاه دستاوردها و اقدامات تأمینی مهندسی ارتش در زمان جنگ در قالب پوستر و عکس در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

معرفی راویان فتح و عکاسان جنگ

فرهنگسرای سرو در ویژه برنامه «راویان عشق» عکاسان و فعالان رسانه‌ای 8 سال دفاع مقدس را معرفی می‌کند. این برنامه در قالب فتوکلیپ در فضای مجازی منتشر می شود.

بازخوانی «8 سال حماسه» در دفاع مقدس

دیگر برنامه فرهنگسرای سرو در هفته دفاع مقدس، مروری بر دستاوردهای 8 سال حماسه است. در این برنامه محورها و دستاوردهای مهمی در دفاع مقدس نظیر «اعتماد به نفس و خودباوری»، «شکوفایی استعداد و خلاقیت»، «رشد باورهای دینی»، «تولد تفکر بسیجی»، «حضور داوطلبانه‌ مردم در جبهه‌ها» در قالب ویدئوکلیپ تهیه و در فضای مجازی منتشر می شود

معرفی کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس شامل سنگر علاف ها (مجموعه داستان) نوشته اکبر صحرایی، طوطی و تاول نوشته ابراهیم اکبری دیزگاه و... تولید مجموعه استوری مرتبط با نقش زنان در جنگ و دفاع مقدس، برگزاری ایستگاه‌های فرهنگی نظیر نمایشگاه عکس، کتاب، خاطره‌گویی و ... از دیگر برنامه‌های فرهنگسرای سرو در هفته دفاع مقدس است.

علاقه برای کسب اطلاعات بیشتر از برنامه های فرهنگی و هنری با شماره 88881879 تماس بگیرند.