کد خبر: 40195
تاریخ انتشار: شنبه, 30 شهریور 1398 - 12:04

داخلی

»

اخبار کتاب

شهر کتاب میزبان «سان‌سِت» اثر کلاوس مودیک می‌شود

منبع : شهر کتاب
نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه دوم مهر ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «سان‌سِت» اختصاص دارد.
شهر کتاب میزبان «سان‌سِت» اثر کلاوس مودیک می‌شود

 به گزارش لیزنا، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه دوم مهر ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «سان‌سِت» اختصاص دارد.

به تازگی کتاب «سان‌سِت» نوشته‌ی کلاوس مودیک با ترجمه‌ی مریم مؤیدپور و به همت نشر چشمه منتشر شده است. این کتاب مهم‌ترین رمانی است که مودیک تا به امروز نوشته است. رمانی بر پایه‌ی وقایع رخ داده همراه با تخیلی قدرتمند. مودیک تخصص ویژه‌ای در حوزه‌ی تاریخ آلمان دارد اما این رمان او را به چهره‌ای جهانی تبدیل کرد.

سان‌سِت جوایز مهمی از جمله جایزه‌ی کتاب آلمان را از آن خود کرده است. این رمان درباره‌ی رابطه‌ی لیون فویشت‌وانگر، نمایش‌نامه‌نویس و منتقد یهودی آلمانی، با برتولت برشت، نمایش‌نامه‌نویس و شاعر آلمانی است. مودیک اثرش را بر پایه‌ی اطلاعات واقعی نوشته اما شخصیت‌های‌اش را خلق کرده است. این کتاب مخاطب را با خود به جهانی می‌برد که تلاش برای آزاد بودن ارزش محسوب می‌شود.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه دوم مهر ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «سان‌سِت» اختصاص دارد که با حضور مریم مؤیدپور و سعید فیروزآبادی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: