کد خبر: 34509
تاریخ انتشار: سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 - 10:00

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

اهدای کتابخانه شخصی آیت الله مهمان نواز به کتابخانه مرکزی بجنورد در خراسان شمالی

منبع : لیزنا
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از اهدای بیش از ۸هزار نسخه کتاب از مجموعه کتب شخصی آیت الله مهمان نواز به کتابخانه مرکزی بجنورد خبرداد.
اهدای کتابخانه شخصی آیت الله مهمان نواز به کتابخانه مرکزی بجنورد در خراسان شمالی

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از خانواده مرحوم حضرت  آیت الله مهمان نواز برای اجرای وصیت این اندیشمند بزرگ و اهدای   مجموعه  کتابهای نفیس ایشان به کتابخانه مرکزی بجنوردگفت: اهدای این کتب نفیس و گرانبها برای غنی سازی منابع  کتابخا نه ای  امری بسیار ارزشمند  است و  به یقین با انتقال این کتاب‌ها  به مخزن کتابخانه، بر غنای کتابخانه مرکزی افزوده خواهد شد.

جهانی افزود:  ارزش چنین مجموعه‌ای که متعلق به یک چهره شاخص و تأثیرگذار استانی است، بخشی از تاریخ و فرهنگ این سرزمین را به تصویر می کشد که برای محققان و اندیشمندان می تواند گنجینه ای گرانبها باشد.

وی با ارزشمند توصیف کردن این مجموعه اهدایی از سوی حضرت آیت الله مهمان نواز گفت:  بیش از ۶۰ درصد از این کتاب‌ها مربوط به بخش مرجع کتابخانه است که همکاران کتابدار در حال فهرست نویسی و انتقال آنها به بخش مرجع هستند

جهانی با اشاره به آثار ارزشمند و کمیابی که در بین این کتب موجود است، تأکید کرد: حضرت آیت الله مهمان نواز به عنوان  نماینده  مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و سابقه حدود ۴۰ ساله در جایگاه امام جمعه مرکز استان  از یاران دیرینه و باوفای  حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری  بود که بعد از فوت وی نیز  چراغ روشنگری و تبیین انقلاب اسلامی با مراجعه به مجموعه کتاب‌های نفیس آن مرحوم برای مردم  روشن خواهد ماند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به نقل از فرزند ارشد خانواده و بستگان گفت: حضرت آیت الله مهمان نواز کتاب‌ها را چون فرزندان خود می دانست و احترام و ارزش زایدالوصفی برای کتاب قائل بود و دغدغه وی در سال های آخر عمر پربرکت شان انتقال این مجموعه به کتابخانه‌ای مناسب بود.

علی‌محمد جهانی اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکریم که به همت دولت محترم و سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان، کتابخانه مرکزی بجنورد تکمیل شد و امروز می تواند گنجینه ای ارزشمند برای محققان و نخبگان استان باشد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: