کد خبر: 38223
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 19 دی 1397 - 12:08
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

جلسه مسئولان شهرستان رشتخوار در روستای سنگان برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی
 مسئولان شهرستان رشتخوار در جلسه ای به بررسی وضعیت کتابخوانی در روستای تاریخی سنگان پرداختند.
جلسه مسئولان شهرستان رشتخوار در روستای سنگان برگزار شد

به گزارش لیزنا، مسئولان شهرستان رشتخوار در جلسه ای به بررسی وضعیت کتابخوانی در روستای تاریخی سنگان پرداختند.

در این جلسه مجید رضائی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده، اهدای کتاب به کتابخانه های روستایی و تامین قسمتی از تجهیزات این کتابخانه ها را از جمله فعالیت های اداره کتابخانه های عمومی در این روستا دانست و گفت: با توجه به جمعیت بالغ بر ۳ هزار نفری این روستا، در صورت تامین مکان مناسب و زیرساخت های لازم این اداره آمادگی خود را جهت راه اندازی کتابخانه مشارکتی در این روستا اعلام می کند.

خالقداد عرب، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز گفت: باید تلاش کنیم تا جوانان و نوجوانان ما در این روستاها (روستاهای پاک) از امکانات فرهنگی لازم برخوردار باشند تا شاهد کاهش بیکاری، طلاق، بی سوادی و ... باشیم.

خالقداد عرب ادامه داد: توجه به مسائل فرهنگی، کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت و توسعه مسائل فرهنگی بدون بالابردن سطح آگاهی و مطالعه در جامعه امکان پذیر نخواهد بود.

شایان ذکر است، طرح شناسایی روستاهای پاک با شاخص هایی مانند عاری بودن از دخانیات، طلاق، بیکاری، بی سوادی و دیگر آسیب های اجتماعی و همچنین توجه و علاقه مندی و استقبال مردم روستا از کتاب و کتابخوانی و نشاط اجتماعی و توجه به آیین ها و سنتهای بومی در حال اجرا است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: