کد خبر: 38675
تاریخ انتشار: سه شنبه, 23 بهمن 1397 - 09:30
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

تشکیل جلسه کمیته گسترش مطالعه و کتابخوانی در سیستان و بلوچستان

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان
 غلامرضا گنجی، فرماندار زابل در جلسه کمیته گسترش مطالعه و کتابخوانی بر لزوم برنامه ریزی مناسب برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بهبود سرانه مطالعه در شهرستان تأکید کرد.
تشکیل جلسه کمیته گسترش مطالعه و کتابخوانی در سیستان و بلوچستان

به گزارش لیزنا، جلسه کمیته گسترش مطالعه و کتابخوانی در شهرستان زابل با حضور فرماندار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زابل و جمعی از معاونین پژوهشی دانشگاه های شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

غلامرضا گنجی، فرماندار زابل در دیدار با رئیس اداره کتابخانه های عمومی و معاونین پژوهشی دانشگاه های شهرستان زابل، گفت: باید برای ایجاد عادت به مطالعه در جامعه برنامه ریزی های مناسبی انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد با استفاده از نظرات و تجربیاتی که معاونین پژوهشی در دانشگاه ها دارند بتوان طرح هایی را در زمینه گسترش سرانه مطالعه در شهرستان اجرا کرد.

محمد الله بخش، معاون پژوهش دانشگاه زابل نیز در این جلسه، گسترش فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی در سال های اخیر را یکی از عوامل پایین بودن سرانه مطالعه در جامعه دانست و گفت: درحال حاضر سرانه مطالعه در جامعه مطلوب نیست و برای ترویج مطالعه، بهتر است از ظرفیت فضای مجازی نیز برای تشویق افراد به کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

حبیب الله جوان، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد زابل نیز کتاب و کتابخوانی را امری مهم و زیربنای پیشرفت یک جامعه دانست. وی ضمن اشاره به آمار مطالعه در ایران و سایر کشورهای دنیا، فضای مجازی را پدیده ای جهانی دانست که قابل کنترل نیست، اما می توان از آن در راستای ترویج کتابخوانی بهره برد.

علیرضا میری، معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور زابل نیز با اشاره به گران شدن قیمت کتاب گفت: خانواده ها نمی توانند با بودجه ای که دارند کتاب بخرند.

میری، آموزش و پرورش موثر ترین ارگان در زمینه گسترش فرهنگ مطالعه بین مقاطع تحصیلی مختلف به خصوص ابتدایی خواند و افزود: باید تبلیغ و تشویق به مطالعه از مدارس آغاز شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: