کد خبر: 38684
تاریخ انتشار: سه شنبه, 23 بهمن 1397 - 15:12
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با نماینده مجلس

منبع : روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با نماینده مردم شهرستان‌های کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با نماینده مجلس

به گزارش لیزنا، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و بررسی توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی با عزیز اکبریان، نماینده مردم شهرستان‌های کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

عزیز اکبریان، نماینده مردم شهرستان‌های کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: مردم ایران از ابتدای انقلاب عزم و اراده خود را برای رسیدن به قله‌های پیشرفت جزم کرده و در برهه‌های مختلف تاریخی علیرغم فراز و نشیب‌ها، دولت و ملت همواره با همدلی و همزبانی در مسیر سازندگی ایران اسلامی مقتدرانه حرکت رو به رشد خود را ادامه داده‌اند، که به حول و قوه الهی در چهل سالگی انقلاب شاهد این توسعه هستیم.

وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در زمینه گسترش فرهنگ کتابخوانی در استان اظهار داشت: نگاه ما به مقوله کتاب و کتابخوانی نگاهی بنیادی و جدی است چراکه اعتقاد داریم توسعه فرهنگ کتابخوانی بین عموم جامعه، علاوه بر افزایش آگاهی مردم، در توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه کشور در حوزه‌های مختلف موثر خواهد بود.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این دیدار اظهار داشت: ارتقاء شاخص‌های فرهنگی یکی از دستاوردهای مهم این انقلاب طی چهل سال گذشته است و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از متولیان فرهنگی استان بی تردید نقش مهمی در پیشبرد اهداف متعالی فرهنگ دارد.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌های عمومی امروزه با اجرای فعالیت‌های متنوع علمی، فرهنگی به عنوان پایگاه‌های فعال اجتماعی میزبان عمومی مردم جامعه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی هستند، تصریح کرد: سرانه مطالعه یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع محسوب می‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد به هر میزان مردم به سمت مطالعه سوق پیدا کنند مسیر پرشتاب رشد و توسعه هموارتر می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: