کد خبر: 39949
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 19 تیر 1398 - 11:10
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

بیش از ۹۰ هزار کتاب به کتابخانه های زنجان اهدا شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان از اهدای بیش از ۹۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی این استان با برگزاری نهمین جشنواره «اهدای کتاب، اهدای دانایی» خبر داد.
بیش از ۹۰ هزار کتاب به کتابخانه های زنجان اهدا شد

 به گزارش لیزنا، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: جشنواره «اهدای کتاب، اهدای دانایی» از سال ۸۹ در استان اجرا و از ابتدای فروردین ماه ۹۷ تا پایان فروردین ماه ۹۸ تعداد ۹۲۶۶۳ نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی این منابع قابل استفاده است، بیان داشت: این کتاب‌ها پس از آماده سازی، در کتابخانه های عمومی استان زنجان و کتابخانه های متقاضی دستگاه‌های اجرایی توزیع خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان اظهار داشت: جشنواره «اهدای کتاب، ‌اهدای دانایی» یکی از طرح هایی است که اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان هر ساله با آغاز اسفند ماه با هدف ترویج سنت حسنه اهدای کتاب در بین عموم مردم و نیز ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح استان، برگزار می کند.

وی تصریح کرد: اهدای کتاب و سازماندهی عمومی آن، سنت شایسته و پسندیده‌ای‌ است که به موجب آن دسترسی همگانی و عمومی به کتب مختلف، ممکن می شود. این مهم می‌تواند به جریان سیال گردش اطلاعات و دانش در حوزه تمامی علوم، کمک شایانی کند. فرهنگ‌سازی و تبلیغ در این زمینه ضرورتی است که در صورت اجرای شایسته و کارامد، تبعات مفید و مؤثر آن در جامعه ملموس خواهد بود. عموم مردم استان می توانند با حضور در کتابخانه ها و با اهدای کتاب، گام موثری در ترویج سنت اهدای کتاب و ارتقای فرهنگ کتابخوانی بردارند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: