News Code: 38492
Publication Date: Sunday, 27 January 2019 - 09:00

main

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

ISI یک بار دیگر تغییر مالکیت داد

Source : لیزنا
Churchill Capital Corp  و  Clarivate Analyticsدر یک ادغام تجاری جدید به هم پیوستند.
ISI یک بار دیگر تغییر مالکیت داد

به گزارش لیزنا، موسسه اطلاعات علمی ISI در سال 1960  میلادی توسط اوژن گارفیلد، برای انتشار  نمایه های استنادی SCI، SSCI و با کمی تاخیر AHSI تاسیس شد. این شرکت تا سال 1992 مجموعه های استنادی و مجموعه Current Content  را زیر نام ISI بصورت چاپی منتشر کرد. شرکت در سال 1992 و با شروع انتشار این مجموعه ها ابتدا روی فلاپی دیسک ها و کمی بعد روی لوح فشرده، برای توسعه فعالیت ها نیاز به سرمایه گذاری بیشتری داشت که شرکت Thomson Scientific با این موسسه ادغام و نام  Thomson ISI به خود گرفت، این شرکت از سال 1999 مجموعه های استنادی خود را تحت عنوان Web of Science در یک محیط یکپارچه به بازار عرضه کرد که با اضافه شدن محصولاتی دیگر نام Web of Knowledeg  برای آن انتخاب شد. شرکت Thomson ISI در سال 2008 با شرکت Reuters Group ادغام و نام Thomson Reuters به خود گرفت. در سال 2016 محصولات استنادی این شرکت به مجموعه اقتصادی Onex Corporation فروخته شد و از این سال نام محصول به Clarivate analytics تغییر یافت، و این در حالیست که هنوز در ایران این محصولات به نام ISI شهرت دارند. این بار لیکن این نام زیاد عمر نکرد و شرکت Onex محصولات استنادی خود شامل web of Science‌ و سایر محصولات مانند Derwent را در 14 ژانویه 2019 در یک ادغام تجاری بزرگ با شرکت Churchill Capital Corp سهیم شد که سهام این شرکت نوپا از همان 14 ژانویه در بورس نیویورک و با نام جدید شرکت “Clarivate” عرضه شد. زمانی که Onex مالکیت این مجموعه را در 2016 خرید،‌ قیمت فروش 3.5 میلیارد دلار اعلام شد و اکنون این شرکت با ارزش 12.5 میلیارد دلار به بورس عرضه شده و شرکت Onex بیشتر سهام را در اختیار خود نگه داشته است.

مدیر جدید شرکت می گوید: Clarivate  قصد دارد نوآوری را با حمایت از نوآوران، ایده پردازان و سازمان هایی که ایده های نو را حمایت می کنند، و همچنین  با حمایت از مخترعان  تسریع کند. از نظر من این یک اتفاق  مهیج در مسیر تکامل Clarivate  است که طیف گسترده ای از فرصت های رشد آینده را برای کسب و کار های تازه باز می کند و به ما اجازه می دهد تا روی  درخشان‌ترین مغزها، روی علوم داده ای که می توانند جریان بازی را در جهان تغییر دهند و روی پیچیده‌ترین فن آوری‌ها سرمایه گذاری کنیم.

Clarivate  مدعی رهبر جهانی در ارائه معتبرترین نتایج تحلیلی در حوزه داده های علمی و علوم داده ای است و همه تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به نوآوری بکار می‌برد. این شرکت خدمات خود را متمرکز بر تحقیقات علمی و دانشگاهی، علوم زیستی، تحقیقات و اطلاعات ثبت اختراعات، قوانین و استانداردهای صنعتی و مدیریت مالکیت معنوی ارائه می دهد. خدمات شرکت مبتنی بر اشتراک است و برای استفاده از خدمات ‌آن باید حق اشتراک پرداخت.

 

Please in order to facilitate your connection with Lisna pay attention to the following points while sending messages:
1- Avoid any insult to people, ethnics and races; avoid making fun and accusing others.
2- Since the messages will be published by your name, it is suggested to send them using your real name and your authentic E-mail address to help Lisna form a better discussion.
3- Please avoid using the name of persons (natural and legal), organizations, public and private institutions.
4- Pleas avoid sending repeated messages which were previously sent by other users.
5- Please avoid sending messages in other languages than English.
name:
Email:
* Comment:
Latest News