کد خبر: 41641
تاریخ انتشار: یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 - 13:45

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

همزمان با خجسته زاد روز حضرت امام حسن (ع)؛

مراسم کلنگ زنی نهمین کتابخانه عمومی شهرستان مشکین شهر برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل
مراسم کلنگ زنی نهمین کتابخانه عمومی شهرستان مشکین شهر با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین محلی و استانی برگزار شد.
مراسم کلنگ زنی نهمین کتابخانه عمومی شهرستان مشکین شهر برگزار شد

به گزارش لیزنا، مراسم کلنگ زنی نهمین کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر با حضور، اکبر صمدی، فرماندارمشکین شهر؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ سلمان مجردی،بخشدار شهر قصابه؛ ابراهیم رجائی، شهردار قصابه و جمعی از مسئولین محلی در شهرقصابه برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی استان در این مراسم با بیان اینکه توسعه زیر ساخت های فرهنگی در شهر های جدید و روستاهای پرجمعیت مورد توجه قرار گرفته است اظهار داشت: در حال حاضر 5 پروژه کتابخانه ای در استان در حال احداث است که دوباب از این پروژه های فرهنگی به صورت کامل تکمیل شده و امسال به بهره برداری خواهد رسید.

رضاقلیزاده تعداد کتابخانه های عمومی و مشارکتی فعال استان را 80 باب عنوان کرد و افزود: از این تعداد 17 باب بصورت مشارکتی با سایر ارگانها و موسسات اداره می شود و تعداد 63 باب نیز به صورت مستقیم توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان اداره می شود.

وی گفت: با اضافه شدن شهر های جدید توسط وزارت کشور و استانداری اردبیل، در این استان برنامه ریزی های لازم به منظور اخذ زمین و احداث کتابخانه های عمومی در شهر های جدید در اولویت قرار گرفته است و بنا داریم در سایر شهر های جدید نیز کتابخانه ها را توسعه دهیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای احداث این کتابخانه 300 مترمربع زمین توسط شهرداری قصابه اختصاص یافته است که از این متراژ، کتابخانه عمومی قصابه در 140 مترمربع احداث می شود.

وی افزود: برای احداث این پروژه فرهنگی 10 میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است که این اعتبار از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه های تامین و پس ار اتمام به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است در حاشیه این مراسم ، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در دفتر فرماندار با ایشان دیدار و در خصوص مسائل کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر گفتگو کرد.

وی برنامه ریزی به منظور برگزاری جلسات انجمن شهرستان و تبادل نظر به منظور تسریع در پرداخت نیم درصد حق السهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری های مشکین شهر و شهرهای تابعه را جزو نکات مهم عنوان کرد و خواستار حمایت فرماندار از این برنامه ها شد.

در ادامه این دیدار فرماندار مشکین شهر ضمن ابراز خرسندی از برگزاری برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در بستر فضای مجازی، در خصوص پیگیری مطالبات کتابخانه های عمومی از شهرداری‌های شهرستان و همچنین تخصیص اعتبار مورد نیاز کتابخانه های عمومی این شهرستان قول مساعد قول مساعد داد.