کد خبر: 24993
تاریخ انتشار: یکشنبه, 24 مرداد 1395 - 14:54
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

برای گروه‌های سنی «د و هـ»

«لافکادیو» اثر شل سیلور استاین تجدید چاپ شد

منبع : لیزنا
«لافکادیو» با ترجمه‌ی حمید احمدی برای علاقه‌مندان به آثار شل سیلور استاین از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ مجدد رسید.
«لافکادیو» اثر شل سیلور استاین تجدید چاپ شد

 به گزارش لیزنا، «لافکادیو، شیری که جواب گلوله را با گلوله داد» که از سال‌ها پیش در اختیار گروه‌های سنی «د و هـ»، نویسندگان و علاقه‌مندان ادبیات کودک و نوجوان بوده است، پس از ویرایش به چاپ رسیده است.


براساس این گزارش، انتشارات کانون پس از بررسی کتاب‌های موفق خود در چند دهه‌ی گذشته اقدام به چاپ مجدد آثاری خواندنی و قابل توجه برای کودکان و نوجوانان کرده است؛ لافکادیو اثر ماندگار شل سیلوراستاین نیز در این میان این کتاب‌ها همچون گذشته با استقبال خوب مخاطبان روبرو شده است.


این کتاب که درونمایه‌ی اجتماعی و روانشناسی خود را با زبان طنز به رخ می‌کشد. سالیان متمادی است مخاطبانی متعدد و متنوع را به خود جلب کرده است. مخاطبان ایرانی نیز در طی این سال‌ها لافکادیو را یکی از برجسته‌ترین آثار استاین می‌دانند و داستان شیری را که شبیه انسان‌ها شد فراموش نکرده‌اند.


انتشارات کانون برای آشنایی کودکان و نوجوانان امروز با این اثر، کتاب را با شمارگان 3 هزار نسخه در فروشگاه‌‌های محصولات فرهنگی هنری خود عرضه کرده است.


لافکادیو که پس از آشنایی با رییس یک سیرک به وعده‌ی شهرت و ثروت فکر می‌کند تصمیم دارد تا شبیه انسان‌ها رفتار کند و مانند آن‌ها لباس بپوشد، پس از آن او نمی‌تواند بین شیر بودن یا انسان ماندن یکی را انتخاب کند. استاین که با زبانی طنز به طرح مساله‌ی از خودبیگانگی و کشف هویت پرداخته است در طی این سال‌ها لافکادیو را تبدیل به یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های مطرح ادبیات کودک و نوجوان کرده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: