کد خبر: 27671
تاریخ انتشار: یکشنبه, 08 اسفند 1395 - 12:59
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

پنجمين دوره نشان لاك پشت پرنده اهدا شد

منبع : لیزنا
پنجمین دوره‌ كتاب سال لاك‌پشت پرنده (انتخاب بهترين كتاب هاي كودك و نوجوان سال 139) هفتم اسفندماه برگزار شد. 
پنجمين دوره نشان لاك پشت پرنده  اهدا شد

به گزارش لیزنا، براساس اعلام روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک نوجوانان،  این مراسم شنبه هفتم اسفندماه در فروشگاه مركزی شهركتاب برگزار شد.

 از میان 12 نامزد نهایی كتاب‌های منتشر شده در سال 1394 مجموعه‌ دو جلدی «رودخانه‌ی واژگون» نوشته‌ ژان کلود مورلوا با ترجمه‌ زهره ناطقی و نوید عطارشرقی از انتشارات محراب قلم نشان طلایی لاک‌پشت پرنده را دریافت کرد.

 همچنین مجموعه‌ «قصه‌های نترسناک (ما، همه، تاریکی، نقاشی هیولولوها)» با نویسندگی و تصویرگری نازنین آیگانی از كتاب‌های زرافه، «سایه‌ی هیولا» نوشته‌ عباس جهانگیریان و «به به» با نویسندگی و تصویرگری سمانه قاسمی هر دو از كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان نشان نقره‌ای لاک‌پشت پرنده را دریافت کردند.

همچنین، در این مراسم نشان‌های ویژه‌‌‌ لاک‌پشت پرنده به علی‌اشرف درویشیان و نیره تقوی، نویسنده و تصویرگر تأثیرگذار در ادبیات کودک و نوجوان، اهدا شد.

«بیرون ذهن من» نوشته‌ شارون ام. دریپر و ترجمه‌ آنیتا یارمحمدی، «زباله» نوشته‌ اندی مولیگان و ترجمه‌ مائده گلچین عارفی، «زیبا صدایم کن» نوشته‌ فرهاد حسن‌زاده، «سرگذشت پزشکی در ایران» نوشته‌ احسان رضایی و یاسر مالی، «سرگذشت فرش در ایران» نوشته‌ مریم رجبی، «وحشی» نوشته‌ی دیوید آلموند و ترجمه‌ی نسرین وکیلی، «سیاه کوچولو، سفید کوچولو» نوشته‌ حمیده زاهد شکرابی و «آناهید ملکه‌‌ی سایه‌ها» نوشته‌ جمال‌الدین اکرمی دیگر نامزدهای پنجمین دوره‌ی لاك‌پشت پرنده بودند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: