کد خبر: 38643
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 17 بهمن 1397 - 16:49
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

بازنشر کتاب پرمخاطب برای ششمین بار

گروفالو در ایران ۱۰ ساله شد

منبع : روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
گروفالو نوشته جولیا دونالدسون در حالی به چاپ ششم رسیده است که این کتاب برای نخستین‌بار در سال ۱۳۸۷ در اختیار مخاطبان ایرانی قرار گرفت.
گروفالو در ایران ۱۰ ساله شد

به گزارش لیزنا، این اثر که با ترجمه‌ آتوسا صالحی منتشر شده است داستان موجودی عجیب غریب با عاج، ‌پنجه و دهان ترسناک است. موش کوچولو قرار است به دیدن این موجود عجیب برود و در بین راه از دیگر حیوانات نیز دعوت می‌کند تا همراه او باشند ولی سایرین با توجه به توصیف‌هایی که از گروفالو می‌شنوند از این تصمیم منصرف می‌شوند.

در بخشی از این کتاب که در سال‌های گذشته و بر اساس آمار کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور به یکی از پرمخاطب‌ترین کتاب‌های کودک تبدیل شد، می‌خوانیم: «این دیگر چه جور جانوری است، با این پنجه‌های ترسناک و دندان‌های ترسناک و پوزه‌ ترسناک. زانوهای قلنبه قلنبه و ناخن‌های برگشته و یک زگیل سمی نوک دماغش. چه چشم‌های نارنجی و زبان سیاهی دارد. پشتش هم که پر است از یک عالمه تیغ بنفش.»

گفتنی است این اثر که تصویرگری آن را اکسل شفلر بر عهده داشته است، در ۲۸ صفحه و با قیمت ۹هزار تومان در اختیار مخاطبان بالای ۵ سال قرار گرفته است.

«گروفالو» با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. پیش‌تر نیز ۳۱ هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: