کد خبر: 38713
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 24 بهمن 1397 - 13:31
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

«یک قوری پر از قور» در کتابفروشی هاست و «روباه و ستاره» هم به زودی می آیند

منبع : روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
 از سوی کانون پرورش فکری، «یک قوری پر از قور» مجموعه شعری از مریم هاشم‌‍پور تجدید چاپ شد و «روباه و ستاره» کتابی تحیلی با ترجمه‌ شهناز صاعلی نیز به زودی منتشر می شود.
«یک قوری پر از قور» در کتابفروشی هاست و «روباه و ستاره» هم به زودی می آیند

به گزارش لیزنا، «یک قوری پر از قور» به چاپ سوم رسید. این کتاب مجموعه شعری از مریم هاشم‌‍پور با تکیه بر مفاهیم محیط زیستی برای سومین بار وارد بازار کتاب کودک شد.

این مجموعه شامل ۱۵ ترانه کودکانه برای کودکان بالای ۷ سال، با تصویرگری مانلی منوچهری و نظارت هنری فرشید مثقالی به چاپ رسیده است.

در این کتاب ۳۶ صفحه‌ای اشعاری همچون چراغ روشن، بستنی برفی، چتر و آنتن، خواب برفی، آتش، دعای دکمه، آشپزی بابا و یک قوری پر از قور را می‌خوانیم.

براین اساس در شعر «یکشنبه‌ی ما جمعه شد» می‌خوانیم: «با قار و قار یک کلاغ/ از جا پریدم صبح زود/ به به چه صبحی، برف هم/ از آسمان بریده بود/ پرواز کردم تا حیاط/ پاروی من یک بیل بود/ می‌خواستم بازی کنم/ چون مدرسه تعطیل بود/ یک کوه برفی ساختم/ سر خوردم از بالای آن/ یکشنبه‌ی ما جمعه شد/ خیلی تو خوبی...آسمان

این کتاب با قیمت ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به دست علاقه‌مندان رسیده است.

شمارگان این کتاب ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه است. پیش‌تر نیز ۱۵ هزار نسخه از کتاب «یک قوری پر از قور» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده بود.

 کتاب «روباه و ستاره» که حق انتشار آن از کتاب‌های پنگوئن انگلستان خریداری شده است، با ترجمه‌ شهناز صاعلی به دست مخاطبان ایرانی خواهد رسید.

صاعلی با اعلام این خبر گفت: «این کتاب تخیلی در واقع نوعی داستان برانگیزاننده است‌. «روباه و ستاره» به کودک می‌آموزد اگر تلاش کند به خواسته‌های دور از تصور هم خواهد رسید. اگرچه این داستان برای کودکان منتشر خواهد شد اما مخاطبان آن والدین نیز خواهند بود

عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان عنوان کرد: «کورالی بیک‌فورد اسمیت نویسنده این کتاب، داستان روباهی تنها را نقل می‌کند که تنها دوست او یک ستاره است. اما یک شب دیگر خبری از ستاره نیست و روباه به جست‌وجوی دوست خود می‌رود تا این‌که بالاخره از فضای زندگی خود دور می‌شود

وی درباره‌ تصاویر این کتاب گفت: «تصویرگر از رنگ‌های محدودی در خلق اثر استفاده کرده و از صور خیال در آن بهره برده است. بی‌تردید تصویرگری کتاب هم بسیار زیبا، خیال‌انگیز و شاید بتوان گفت مکمل داستان است. تصویرگر به‌ خوبی داستان را حس و بازنمایی کرده است و کتابی خلق شده است که خواندنش لذتی به‌یاد ماندنی همراه دارد

صاعلی ادامه داد: «این کتاب با نام اصلی The Fox & the Star از ناشر انگلیسی آن یعنی کتاب‌های پنگوئن خریداری شده است و به زودی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: