کد خبر: 39710
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 01 خرداد 1398 - 09:23

داخلی

»

اخبار کتاب

موزۀ آستان قدس رضوی، همچنان در میان موزه‌های برتر

منبع : گنجینۀ رضوی
 موزۀ آستان قدس رضوی در بخش «توسعۀ مدیریت» و «گردآوری» از سوی دفتر ایکوم موزۀ برتر کشور معرفی شد.
موزۀ آستان قدس رضوی، همچنان در میان موزه‌های برتر

به گزارش لیزنا، با رأی هیئت داوران کمیتۀ ملی موزه‌های ایران (ایکوم)، موزۀ آستان ‌قدس ‌رضوی  در دوازدهمین آیین معرفی موزۀ برتر، در بخش «توسعۀ مدیریت» و «گردآوری» موزۀ برگزیدۀ کشوری در میان موزه‌های بزرگ دولتی در سال 1397 شد.

مهدی قیصری‌نیک، معاون امور موزه‌های آستان‌قدس‌رضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: این داوری در چهار حوزۀ موزه‌های خصوصی و موزه‌های دولتی کوچک، متوسط و بزرگ انجام شده که موزۀ آستان‌ قدس در میان موزه‌های شاخص دولتیِ بزرگ حائز این برتری شده است.

علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری؛ علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر ایران؛ تسوتان تکوفسکی، رییس دفتر منطقه‌ای یونسکو؛ احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران و جمعی از اهالی فرهنگ و میراث فرهنگی و موزه‌داران کشور از حاضران این آیین بودند.

لازم به ذکر است این موزه در سال 96 نیز در شاخص‌های «پژوهش»، «گردآوری» و «بازدید از موزه» به عنوان موزۀ برتر معرفی شده بود.

گفتنی است که موزۀ آستان‌قدس‌رضوی با 15 گنجینه و تالار با عناوین گنجینۀ قرآن و نفایس، هدایای مقام معظم رهبری، مردم‌شناسی، تاریخ حرم رضوی، تالار آثار اهدایی استاد فرشچیان، فرش، تمبر و اقلام پستی، سکه، اسکناس، هنرهای تجسمی، آبزیان، نجوم، ساعت، ظروف، مدال و سلاح یکی از بزرگترین و غنی‌ترین موزه‌های ایران است و سالانه بیش از یک میلیون نفر با ملیت‌های مختلف از این موزه بازدید می‌کنند.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: