کد خبر: 40095
تاریخ انتشار: یکشنبه, 27 مرداد 1398 - 10:07

داخلی

»

اخبار کتاب

«کیمیاگر»، نوشته داستانی رضا مصطفوی برای دوازدهمین بار منتشر شد

 این کتاب که نخستین چاپ آن در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت ۹۸رونمایی شد، سه ماه بعد در آستانه عید غدیر، چاپ دوازدهمی شد.
«کیمیاگر»، نوشته داستانی رضا مصطفوی برای دوازدهمین بار منتشر شد

  به، گزارش لیزنا«کیمیاگر» داستانی است برگرفته از ماجرایی واقعی در عصر هارون الرشید است که مصطفوی آن را به شیوه هنرمندانه‌ای در قالب رمان بازسازی کرده است. یونس جوانی از اهل سنت است که در جست‌وجوی کیمیا به بغداد می‌رسد و در این جست‌وجو، با دختری روبه‌رو می‌شود که مسیر خواست‌ها و آرزوهای او را تغییر می‌دهد.

نورا (حسنیه) دختری است که در یک ماجرای ناخواسته، در دربار حاکم امپراتوری اسلامی حاضر شده و دانشمندان دربار را با دانش کم‌نظیر خود مغلوب می‌کند.

سراسر داستان پر از اطلاعات تاریخی و مذهبی و حوادث جذابی است که خواننده به راحتی با آن همراه می‌شود.

خواندن این داستان هیجان‌انگیز  تاریخی و زیبا برای تمامی نوجوانان و جوانان عزیز کشورمان که همیشه تشنه دانستن بیشتر و بیشتر هستند، می‌تواند بسیار آموزنده و شیرین باشد.

 رضا مصطفوی که نویسنده و پژوهشگر علوم اسلامی، کارشناس ارشد تاریخ تشیع و نیز تحصیل‌کرده علوم حوزوی است، آثار چندی در موضوعات کتاب‌شناسی، تاریخ اسلام و نیز دفاع مقدس منتشر کرده است. از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان به کتاب‌های «التیام»(فرجام‌شناسی جریان‌های تاریخ) و «تمنا»(آینده‌شناسی جامعه منتظر جهانی) اشاره کرد.

 «کیمیاگر» هدیه ارزشمندی به مناسبت عید غدیر است که انتشارات عهدمانا آن را در ۱۳۶صفحه رقعی منتشر کرده است.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: