کد خبر: 32456
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 14 دی 1396 - 20:38

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

توزیع منظم کتاب‌های خواندنی میان دانش‌آموزان منطقه فاقد کتابخانه سنندج

منبع : لیزنا
معلم سنندجی در اقدامی پسندیده، هرماه ۶۰ عنوان کتاب با موضوعات متنوع، میان دانش آموزان منطقه حاشیه‌ای نایسر، توزیع می‌کند.
توزیع منظم کتاب‌های خواندنی میان دانش‌آموزان منطقه فاقد کتابخانه سنندج

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، رئیس کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج با اعلام این خبر گفت: خالد قادرمرزی، معلم دلسوز دبیرستان متوسطه اول شهید رحمانی نایسر است که با همکاری کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج به توزیع مستمر کتاب در میان دانش آموزان این دبیرستان اقدام می‌کند.

فریبا روحانی عنوان کرد: این معلم هرماه تعداد ۶۰ عنوان کتاب با موضوعات متنوع از کتابخانه عمومی شهید برهان عالی به امانت می‌گیرد و آن را در میان دانش آموزان پایه‌های هفتم، هشتم و نهم متوسطه دبیرستان شهید رحمانی سنندج در منطقه حاشیه‌ای نایسر، توزیع می‌کند.

وی با اشاره به نبود کتابخانه در منطقه نایسر، گفت: این منطقه بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد و اقدام این آموزگار می‌تواند گامی مؤثر برای ارتقاء سطح دسترسی دانش آموزان به کتاب‌های غیردرسی باشد.

روحانی تصریح کرد: کتاب‌هایی که توسط این معلم دلسوز به امانت‌گرفته می‌شود پس از پایان مهلت قانونی به کتابخانه عودت داده شده و کتاب‌های جدیدی به امانت‌گرفته می‌شود.

رئیس کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج گفت: از اقدامات مفید و سازنده دیگر این معلم برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای به‌صورت ماهیانه است که می‌تواند در جلب‌توجه دانش آموزان به مطالعه کتاب‌های غیردرسی بسیار مفید باشد.

وی بیان کرد: با توجه به امکانات کم آموزشی در مدارس حاشیه شهر این امر، گامی مؤثر در ایجاد عادت به مطالعه و افزایش موفقیت تحصیلی دانش آموزان به‌شمار می‌آید.  

روحانی اضافه کرد: این کتابخانه در سال گذشته بیش از ۲۰۰ جلد کتاب به دبیرستان شهید رحمانی نایسر سنندج  اهدا کرده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: