کد خبر: 37633
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 09 آبان 1397 - 09:38
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

کارگاه متفاوت موزه‌ای برای مخاطبانی نو در کتابخانه و موزه ملک/ساخت شخصیت‌های شاهنامه 

منبع : روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک
یک گروه از دانش‌آموزان مجتمع شبانه‌روزی نابینایان دخترانه نرجس با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، ششم آبان 1397  هم‌زمان با هشتاد و یکمین سال‌روز وقف این گنجینه بر آستان قدس رضوی، از نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی؛ داستان‌های شاهنامه برای نابینایان» بازدید کرده و در کارگاه آموزشی مرتبط با این نمایشگاه حضور یافتند.
کارگاه متفاوت موزه‌ای برای مخاطبانی نو در کتابخانه و موزه ملک/ساخت شخصیت‌های شاهنامه 

 

به گزارش لیزنا، دانش‌آموزان مجتمع شبانه‌روزی نابینایان دخترانه نرجس، در این نمایشگاه که با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و گروه هنری نِگره در دهه نخست آبان با هدف ارایه خدمات فرهنگی به طیف‌های گوناگون جامعه برپا شده است، هم‌زمان با بازدید ویژه تابلوهای نمایشگاه و گوش‌فرادادن به قصه‌های شاهنامه در هر تابلو، تجربه ساخت شخصیت‌های یکی از قصه‌های شاهنامه فردوسی را با گل سفال‌گری از سر گذراندند.

نمایشگاه «نادیده‌های دیدنی؛ داستان‌های شاهنامه برای نابینایان»، خدمتی نو از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به یکی از بخش‌های جامعه یعنی نابینایان و کم‌بینایان است که به دلیل نبود زیرساخت‌ها و نوآوری‌ها در زمینه‌های گوناگون به ویژه موزه‌ها، کم‌تر امکان حضور در موزه را دارند.

این نمایشگاه و کارگاه‌های پیوسته به آن، بستری مناسب در این زمینه پدید آورده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک در جایگاه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور با نگرشی فراگیر نسبت به همه طیف‌های جامعه و شهروندان، خدمات فرهنگی را برپایه نیازهای آنان طراحی و ارایه میکند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: