کد خبر: 38304
تاریخ انتشار: دوشنبه, 24 دی 1397 - 09:14
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نمايشگاه روز جهاني گمرک در کتابخانه حسینیه ارشاد

منبع : روابط عمومی کتابخانه حسینیه ارشاد
 کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد روزهای 6 و 7 بهمن ماه نمایشگاهی را از منابع موجود در مورد گمرک برپا می‌کند.
نمايشگاه روز جهاني گمرک در کتابخانه حسینیه ارشاد

به گزارش لیزنا، گمرک یک سازمان دولتی است که مسئول اجرای قوانین گمرکی و اخذ حقوق و عوارض ورودی (واردات) و خروجی (صادرات) و همچنین مسئول اجرای سایر قوانین و مقررات مربوط به واردات، ترانزیت و صادرات کالاها می‌باشد. اجرای قوانین و مقررات مربوط به کالای همراه مسافر نیز بر عهده سازمان گمرک است.

امروزه گمرک به عنوان اولین و مهم‌ترین مجری مقررات تجارت جهانی در کنار سایر عوامل در عرصه‌ی تجارت بین‌الملل، اعم از بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و مؤسسات حمل‌ونقل، نقشی مهم و کلیدی در توسعه‌ی تجارت قانونی و اعمال سیاست‌های بازرگانی کشور ایفا می‌نماید. حقوق گمرکی یک نوع مالیات غیرمستقیم است.

26 ژانویه برابر با 6 بهمن روز جهانی گمرک است. کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور آگاهی‌رسانی، روزهای 6 و 7 بهمن ماه نمایشگاهی از منابع موجود را در ساعات کار کتابخانه برپا می‌کند و مشتاقانه آماده پاسخگویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 22866465 تماس گرفته یا از طریق نشانی www.hepl.ir پرسش‌های خود را با کتابدار آنلاین مطرح نمایید.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: