کد خبر: 39768
تاریخ انتشار: شنبه, 11 خرداد 1398 - 10:02

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

آخرین اخبار

تفاهم‌نامۀ مشترک کتابخانۀ آستان قدس و دانشگاه آزاد

منبع : گنجینۀ رضوی
سازمان کتابخانه‏ ها، موزه ‏ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی به منظور توسعۀ همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، تفاهم‌نامۀ مشترک امضا کردند.
تفاهم‌نامۀ مشترک کتابخانۀ آستان قدس و دانشگاه آزاد

به گزارش لیزنا، دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و سازمان کتابخانه‏ ها، موزه ‏ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در راستای هماهنگی و همکاری در امور علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با توجه به ماهیت و وظایف دو سازمان، تفاهم‌نامۀ مشترک امضا کردند.

در این تفاهم‌نامه، دو طرف متعهد شدند در تعریف و اجرای طرح‏های پژوهشی مشترک و تعیین اولویت و اجرای آن‏ها در قالب کتاب، طرح‏های کاربردی، پایان‏ نامه‏ و رساله،‏ تعامل و تبادل داشته باشند.

برگزاری دوره ‏های آموزشی و همکاری در تربیت نیروهای متخصص طرفین؛ برگزاری کارگاه‏، سمینار و نشست‏های علمی، فرهنگیِ ملی و بین‏ المللی مشترک؛ کمک به ترویج فرهنگ رضوی و انجام پژوهش‏های لازم در سطح جامعه با استفاده از ظرفیت‏های مشترک؛ اطلاع‌رسانی مراسم علمی فرهنگی از طریق دبیرخانه و مجاری رسمی طرفین؛ مبادلۀ دانش سازمانی و امکان استفاده از ظرفیت‏های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، نیروی انسانی و تجهیزات؛ اجرای برنامه‌های مشترک در حوزه‌های ترویج، گفتمان‌سازی و توسعۀ فناوری‌های راهبردی؛ همکاری در ایجاد و ادارۀ کانون‌های خادم‌یاری فرهنگی در سطح استان؛ کمک به طراحی و استقرار کرسی‌های آزاداندیشی، نظریه‌پردازی، نقد و مناظره؛ ایجاد تسهیلات در انجام تحقیقات میدانی محققان، پژوهشگران و همکاران طرفین در محیط‏های وابسته با دراختیار گذاشتن امکاناتی همچون دسترسی به نسخه رقومی منابع، به خصوص پایان‏ نامه‏ ها به صورت تمام متن و ارائه تسهیلات ویژه برای افراد معرفی شده از سوی دانشگاه آزاد برای عضویت در کتابخانه، مفاد این تفاهم‌نامۀ مشترک است.

گفتنی است این تفاهم‌نامه برای مدت سه سال تعیین شده است.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: