کد خبر: 43155
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 08 بهمن 1399 - 08:41

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

اجرای طرح ملی آرشیو مدرسه

منبع : روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از برگزاری طرح ملی آرشیو مدرسه به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با همکاری آموزش و پرورش به منظور آشنایی دانش‌آموزان با مفهوم آرشیو و اسناد تاریخی خبر داد.
اجرای طرح ملی آرشیو مدرسه

به گزارش لیزنا، حامد ایرانشاهی مدیرکل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیح این خبر گفت: طی تفاهم‌نامه فی‌مابین با آرشیو ملی ایران و آموزش و پرورش تهران بزرگ ، طرح ملی آرشیو مدرسه را اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: این طرح در سال نخست، در بزرگترین منطقه جمعیتی دانش‌آموزان ایران در آموزش و پ‍رورش منطقه 4 تهران اجرا خواهد شد. این طرح با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مفهوم آرشیو و اسناد تاریخی اجرایی می‌شود که نخستین جلسه از اجرای این طرح در آموزش و پرورش منطقه 4 برگزار شد.

ایرانشاهی اظهار داشت: انتخاب آموزش و پرورش منطقه 4 تهران برای اجرایی کردن طرح آرشیو مدرسه به این دلیل بود که این منطقه بیشترین جمعیت دانش‌آموزی را در خود جای داده است.

وی افزود: طبق تفاهم‌نامه با مدیرکل آموزش و پرورش تهران بزرگ، مدارس آموزش و پرورش منطقه 4 تهران برای اجرای این طرح انتخاب شده است و دلیل این امر نیز به خاطر وسعت جمعیت دانش‌آموزان این منطقه است. زیرا منطقه 4 تهران بالغ بر 130 هزار دانش‌آموز دارد که بیشترین جمعیت دانش‌آموزی در اداره‌کل‌های آموزش و پرورش سراسر کشور است.

ایرانشاهی تصریح کرد: در این جلسه محمد حدادی مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی حضور داشت و ادامه بررسی و اجرای این طرح با حضور مدیران و کارشناسان آموزش و پرورش منطقه 4 در آرشیو ملی ایران صورت می‌گیرد.

آخرین اخبار