کد خبر: 40110
تاریخ انتشار: یکشنبه, 03 شهریور 1398 - 09:14

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

تابستان داغ با کتاب در مرکز شیراز شناسی 

منبع : لیزنا
هم اندیشی کتابداران شیرازی با مادران برای کتابخوانیِ کودکان در در مرکز شیراز شناسی برگزار شد. 
تابستان داغ با کتاب در مرکز شیراز شناسی 

به گزارش لیزنا، گروهی از کتابداران شیرازی با حضور در جمع مردم و شهروندان در مرکز شیراز شناسی واقع در پارک بعثت شیراز به بیان روش های ترویج کتابخوانی برای ‌کودکان پرداختند.

 این برنامه که توسط دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز و با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران – شاخه فارس و سازمان اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ترتیب داده شده بود، در حیاط مرکز شیرازشناسی واقع در پارک بعثت برگزار شد. 

محمدرضا قانع، رئیس هیات مدیره انجمن با بیان اینکه گردهمایی صمیمی کتابداران با محورهای مختلف در طول سال انجام می شود و با توجه به لزوم تسری امر ترویج کتابخوانی در جامعه و استفاده از ظرفیت کم نظیر کتابداران در این مسیر گفت: گردهمایی تابستانه با عنوان «تابستان داغ با کتاب» در فضایی عمومی برگزار شد.

وی گفت:  عموم مردم و به ویژه مادران و کودکان یکی از مهمترین جوامع هدف در گسترش آگاهی به واسطه ترویج مطالعه مفید هستند بنابراین موضوع این نشست  با حضور کودکان و مادران در جمع کتابداران، روش های ترغیب کودکان به کتاب انتخاب شد و کتابداران و مادران به هم اندیشی پرداختند.

 همچنین در این گردهمایی مهدی میرعظیمی نویسنده مجموعه کتاب های یک صفحه ای در این نشست تجربیات خود درباره قصه های کودکانۀ این مجموعه را بیان کرد و چند قصه نیز توسط کودکان خوانش شد.

شاهنامه خوانی، حافظ و گلستان خوانی و برپایی ایستگاه نقاشی و خلاقیت از دیگر برنامه های «تابستان داغ با کتاب» بود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: