کد خبر: 27182
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 13 بهمن 1395 - 10:47

داخلی

»

اخبار کتاب

کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نامزد اولیه «لاک‌پشت پرنده»

منبع : لیزنا
چهار کتاب‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان‌های «به‌به»، «سایه‌ هیولا»، «زیبا صدایم کن» و «سیاه کوچولو، سفید کوچولو» نامزد اولیه نشان «لاک‌پشت پرنده» شدند.
کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نامزد اولیه «لاک‌پشت پرنده»

به گزارش لیزنا، بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «به‌به» به نویسندگی و تصویرگری سمانه قاسمی، «زیبا صدایم کن» اثر فرهاد حسن‌زاده، «سایه‌ هیولا» نوشته عباس جهانگیریان و «سیاه کوچولو، سفید کوچولو» به نویسندگی حمیده زاهد شکرابی و طراحی و تصویرگری سمانه قاسمی عنوان‌های این کتاب‌ها هستند.

بر همین اساس، داوران فهرست «لاک‌پشت پرنده» ۱۷ عنوان کتاب را به عنوان نامزدهای اولیه‌ دریافت نشان طلایی و نقره‌ای معرفی کردند.

نامزدها از بین کتاب‌های راه‌یافته به فهرست‌های ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ لاک‌پشت پرنده انتخاب شده‌اند و به‌زودی نامزدهای پایانی از بین این کتاب‌ها معرفی خواهند شد.

گفتنی است در پنجمین دوره‌ آیین اهدای نشان‌های لاک‌پشت پرنده که در اسفند ۹۵ برگزار می‌شود، بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان منتشر شده در سال ۱۳۹۴ از سوی گروه داوری این جایزه معرفی و از نویسنده و مترجم برتر تقدیر خواهد شد.

در دوره‌های پیشین لاک‌پشت پرنده نیز کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حایز رتبه‌های این رویداد ادبی شده بودند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: