کد خبر: 32702
تاریخ انتشار: سه شنبه, 26 دی 1396 - 13:37
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

اعلام عناوین چکیده مقالات پذیرفته شده در همایش ملی رادی شناسی

منبع : لیزنا
عناوین چکیده مقالات پذیرفته شده پنجمین همایش ملی رادی شناسی پس از بررسی مقالات پژوشگران شرکت کننده در بخش پژوهش این همایش اعلام شد.
اعلام عناوین چکیده مقالات پذیرفته شده در همایش ملی رادی شناسی

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی بنیاد اکبر رادی، هیئت داوران بخش مسابقه مقالات پژوهشی متشکل از بهروز محمودی بختیاری، آرش رادی و  روح الله جعفری از میان چکیده مقالات ارسالی شرکت کنندگان به دبیرخانه پنجمین همایش ملی رادی شناسی، سیزده چکیده مقاله را انتخاب کردند که عناوین آن ها به شرح ذیل است:

1- براعت استهلال در نمایش نامه  های اکبر رادی نوشته میترا علوی طلب از تهران

2- دیالکتیک شهر و روستا در نمایش نامه های اکبر رادی از منظر رئالیسم انتقادی با تمرکز بر نمایش-نامه های مرگ در پاییز و پلکان نوشته عبدالحسین مرتضوی از تهران

3- بررسی تحلیلی و خاستگاه شناسی نمایش نامه های اکبر رادی از منظر انسان شناسی هنر نوشته محمد عارف از تهران

4- کاربردشناسی ادب و گفتمان دراماتیک با بررسی نمایش نامه شب روی سنگفرش خیس اثر اکبر رادی نوشته رحیم رشیدی تبار از تهران

5- بررسی کاراکتر روشنفکری در آثار اکبر رادی نوشته میثم زندی از نوشهر

6- هویت دوگانه تئاتر، نقد پسااستعماری از ساز و کار و مواجهه با دیگری و ترجمان فرهنگی تئاتر در نمایش نامه ملودی شهر بارانی نوشته فرهاد امینی از تهران

7- پدیدارشناسی روح مکان در نمایش نامه مرگ در پاییز نوشته مرتضی بیگ لو از تهران

8- بررسی کنش شخصیت های نمایش نامه مرگ در پاییز (اپیزود محاق) بر اساس نظریه کنش پیربوردیو نوشته عسل عصری از کرج

9- نشانه شناسی نمایش نامه شب روی سنگفرش خیس با رویکرد تحلیل گفتمان انتقادی نوشته غزال رحمان-پور از تهران

10- دوگانه مذهب سکولاریسم در نمایش نامه ملودی شهر بارانی اثر اکبر رادی و نمایش نامه روسمرسهلم اثر هنریک ایبسن نوشته زهره خاتمی نیا از قم

11- بررسی زبان در نمایش نامه پایین گذر سقاخانه با توجه به نظریه ادب شناختی پنلوپه پراون و استفان لونیسن نوشته مصطفی لعلیان و جواد ربیعی از تهران

12- بررسی نمایش نامه خانمچه و مهتابی با تأکید بر دیدگاه پدیدارشناسی باشلار نوشته مهرناز توکلی از کرج

13- مقایسه تطبیقی نمایش نامه سوء تفاهم اثر آلبر کامو با مرگ در پاییز اثر اکبر رادی بر مبنای مفهوم مرگ در الگوی روان درمانی اگزیستانسیال نوشته اکبر احمدی شیخ زاده از تهران

بر اساس این گزارش، پژوهشگران پذیرفته شده تا 25 بهمن ماه فرصت دارند اصل مقاله خود را به زبان فارسی و چکیده مقاله خود را به زبان انگلیسی به همراه ارسال بیوگرافی در فایل وُردِ حدوداً 300 کلمه‌ای و ک قطعه عکس خود در فایل JPEG به پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

این گزارش در ادامه می افزاید: هیئت داوران این بخش پس از بررسی مقالات ارسالی پژوهشگران، آثار پذیرفته شده برای ارائه به سیمنار رادی شناسی ا انتشار در کتاب رادی شناسی پنج و همچنین مقالات برتر را در آیین پاینی این همایش انتخاب و معرفی می کند.

گفتنی است بر اساس اعلام دبیرخانه پنجمین همایش ملی رادی شناسی مقالات شرکت‏کننده در این همایش نباید قبلاً در جایی چاپ شده‌ باشند و ا هم‌زمان به همایش دیگر ا نشریات علمی‌پژوهشی (سُنتی ا مَجازی) ارائه شده ‌باشند.

 

پنجمین همایش ملی رادی شناسی در اسفند ماه سال جاری توسط بنیاد اکبر رادی با همکاری نهادهای فرهنگی، هنری و علمی در تهران برگزار می شود. 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: