کد خبر: 36415
تاریخ انتشار: سه شنبه, 23 مرداد 1397 - 15:48
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

 بررسی «تشكیلات و آداب دیپلماتیك در ایران» در سرای اهل قلم

منبع : لیزنا
کتاب «تشکیلات و آداب دیپلماتیک در ایران، از آغاز قاجار تا پایان دوره ناصری» در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می‌شود.
 بررسی «تشكیلات و آداب دیپلماتیك در ایران» در سرای اهل قلم

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه خانه كتاب، معرفی و بررسی كتاب «تشكیلات و آداب دیپلماتیك در ایران؛ از آغاز قاجار تا پایان دوره ناصری» چهارشنبه، ۲۴مرداد ماه در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

در این نشست نصرالله پورمحمدی املشی، كاظم شریف‌كاظمی و صباح خسروی‌زاده  درباره كتاب «تشكیلات و آداب دیپلماتیك در ایران؛ از آغاز قاجار تا پایان دوره ناصری»سخن خواهند گفت.

موضوع كتاب تشكیلات و آداب دیپلماتیك در ایران از آغاز قاجار تا پایان دوره ناصری است. این امر در تاریخ ایران به شیوه سنتی از امتیازات خاص مقام سلطنت و به شكل ظاهری در دوره‌ای تحت نظر دیوان رسایل و در دوره‌ای دیگر منشی‌الممالك بود. با توجه به اهمیت دیپلماسی در روابط رسمی خارجی و آغاز این مناسبات در دوره قاجار وزارتی شكل گرفت كه امور مربوط به مراودات خارجی را تنظیم كند. شناسایی روند تشكیلاتی شدن و مدون گشتن اجزای این وزارت و همچنین نحوه اجرای آداب دیپلماتیك هم در پذیرش سفرا و هم در ارسال آن‌ها مساله این پژوهش است.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند  چهارشنبه، 24 مردادماه ساعت 17 به سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین جنوبی، كوچه خواجه نصیر، پلاك۲، مراجعه كنند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: