کد خبر: 39197
تاریخ انتشار: دوشنبه, 27 اسفند 1397 - 09:19
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

برای بار سوم

«دم گربه‌ها را بکش» به دست کودکان دبستانی رسید

منبع : روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
 مجموعه شعر «دم گربه‌ها را بکش» اثر طیبه شامانی و با تصويرگری ندا عظیمی برای سومین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دست مخاطبان کودک رسید.
«دم گربه‌ها را بکش» به دست کودکان دبستانی رسید

به گزارش لیزنا، این مجموعه متشکل از ۱۲ شعر با تصویرگری ندا عظیمی است. در این اثر که مناسب گروه سنی بالای ۷ سال است، شاعر تلاش کرده تا تخیل را با آموزه‌های تربیتی و مهارت‌ها تلفیق کند.

بر این اساس «سوپ توپ»، «یوهاها»، «گربه‌ی خان»، «چای... وای»، «قار زد کلاغ!»، «دندان شانه»، «نذری»، «عروسی»، «عروسک خانم» و «مو» برخی از اشعار این کتاب است.

در شعر «گربه خان» می‌خوانیم: «گربه خان قایم نشو/ لابه‌لای شاخه‌ها/ فکر کردی جوجه‌ام/ من نمی‌بینم تو را؟ / با دو چشم تیله‌ای/ هی به من زل می‌زنی/ خوب می‌دانم که تو/ فکر جوجه خوردنی/ من نمی‌ترسم زیاد/ از سبیل نازکت/ با زبان خوش برو/ تا نکردم نوک نوکت»

این اثر که ناظر هنری آن فرشید مثقالی است، در ۲۸ صفحه به قیمت ۸هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است.

گفتنی است شمارگان این کتاب ۲۵۰۰ نسخه است. پیش‌تر نیز ۱۷۵۰۰ نسخه از کتاب «دم گربه‌ها را بکش» منتشر شده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: