کد خبر: 40514
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 13 آذر 1398 - 14:25
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

بازدید انجمن کتابداری استان قم از دفتر فرهنگ معلولین

منبع : انجمن کتابداری و اطلاع رسانی استان قم
جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی استان قم  با مدیر دفتر فرهنگ معلولین دیدار کردند.
بازدید انجمن کتابداری استان قم از دفتر فرهنگ معلولین

به گزارش لیزنا، جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی استان قم روز شنبه 9 آذر 98 با حضور در دفتر فرهنگ معلولین وابسته به دفتر حضرت آیت الله سیستانی (مدظله العالی)، با مدیر این مرکز دیدار کردند.

در این دیدار عیسی زارعی (نایب رئیس انجمن) ضمن معرفی انجمن به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده آن پرداخت. در این دیدار علی نوری نیز به معرفی دفتر فرهنگ معلولین و اهداف و وظایف آن پرداخت و در ادامه به معرفی کتب و انتشارات این دفتر مبادرت کرد. در ادامه دکتر محمدی (رئیس انجمن) به بیان نشست پیش روی انجمن که به مناسبت روز جهانی معلولین (12 آذر) با سخنرانی استاد سیدکاظم حافظیان رضوی پرداخت و راه های همکاری دراین زمینه نیز بررسی شد. مقرر و تفاهم شد که در جنب این نشست، نمایشگاهی از انتشارات این دفتر برگزار شود. مرتضی محمدی استانی (دبیر و خزانه دار انجمن) نیز در این دیدار راه هایی کمک انجمن و وجود زمینه های مشترک فی مابین اشاره کرد.

محمد نوری مدیر دفتر فرهنگ معلولین نیز ضمن ابراز خوشنودی از تعامل میان انجمن و این دفتر به بیان نکاتی درباره مشکلات و مسائل امور معلولین پرداخت. مدیر دفتر معلولین به تبعیض وزارت ارشاد در حوزه کتاب معلولین و عدم تخصیص امکانات و کاغذ و همچنین نبود قوانین شفاف برای اخذ مجوز کتب بریل و گویا انتقاد کرد. وی همچنین به جشنواره کتاب سال بریل و گویا و همچنین جشنواره کاما که چندی پیش انجام شده بود نیز اشاراتی کرد.

همچنین در این دیدار زمینه های همکاری دانشگاه و این موسسه در زمینه مسائل پژوهشی و هدایت پایان نامه های دانشگاهی به سمت مسائل معلولان نیز تفاهم حاصل شد.

دفتر فرهنگ معلولین دارای بزرگترین آرشیو کتب گویا در ایران است. این دفتر در حال رایزنی با کتابخانه گنگره جهت دریافت کتب گویا به زبان فارسی آنها می باشد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: