کد خبر: 39726
تاریخ انتشار: شنبه, 04 خرداد 1398 - 12:06
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

نمایشگاه‌هایی در تکریم شب قدر

منبع : گنجینۀ رضوی
کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد و شهرستان‌های سراسر کشور به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر منابع مطالعاتی خود را در معرض نمایش قرار دادند.
نمایشگاه‌هایی در تکریم شب قدر

به گزارش لیزنا، در آستانۀ شب‌های قدر و ایام شهادت مولای متقیان، کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد و شهرستان‌های سراسر کشور نمایشگاهی از کتاب، نرم‌افزار و پوستر را با این موضوع برپا کردند.

از جمله کتابخانه‌های مشهد کتابخانۀ مسجد الرضا(ع) در خیابان رضا 36 است که منابعی با محوریت «نهج البلاغه» را معرفی کرده است که از جملۀ آن، نهج البلاغه با ترجمه‌هاي محمد دشتي، فيض الاسلام، سپهر خراساني، عبدالمحمد آيتي، محمد‌جواد شريعت، ناهيد آقاميري، محمدتقي جعفري، نهج البلاغه منظوم سلطاني گرگاني، نهج البلاغه منظوم علي توكلي و منابعی همچون «شگفتي‌هاي نهج البلاغه» از جرج جرداق، «سيري در نهج البلاغه» شهيد مطهري، «عارفانه» (شرح خطبه222 نهج البلاغه»، «آسيب‌شناسي زمان در نهج البلاغه» و «تربيت جوان در كلام اميرالمومنين» است.

نمایشگاه‌هایی نیز در کتابخانه‌های وابسته در شهرستان‌ها همچون قوچان، تربت حیدریه، بیرجند و... برپا شده است.

از مهم‌ترین منابع این نمایشگاه‌ها، «سيماي كارگزاران: علي بن ابي طالب اميرالمومنين(ع)»، «ترجمه مشارق انوار اليقين در حقايق اسرار اميرالمومنين(ع)»، «امام علي(ع) صداي عدالت انساني»، «سلوك امام علي عليه السلام: پيام‌آور سازندگي و بالندگي»، «الفباي ولايت»، «ياران اميرالمؤمنين عليه السلام»، «معجزات اميرالمومنين علي عليه السلام از ولادت مبارك تا شهادت مظلومانه، «سيره مديريتي امام علي عليه السلام»، «پيام خورشيد هنگام غروب: شرح وصيت‌نامه اميرالمؤمنين(ع) در بستر شهادت»، «توسعۀ سياسي از ديدگاه امام علي(ع)» و «ادعيه و اعمال شبهاي قدر» است.

از نرم‌افزارهاي به نمايش درآمده نیز می‌توان «سيره علوي»، «باب العلم: كتابخانه حضرت علي(ع)»، «انواري از نهج البلاغه»، «در نجف»، «حقيقت مظلوم» و ...را نام برد.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: